۵ اشتباه بزرگ دوران نامزدی و عقد

۵ اشتباه بزرگ دوران نامزدی و عقد

339

بعد از نامزدی دوران خوش نامزدی شروع میشود و آماده سازی کارها برای عقد و عروسی، اما باید مراقب باشید که در دوران نامزدی اشتباهات رایج این دوران رو انجام ندید و هوشمندانه برخورد کنید.

بالاخره لحظه رویایی فرا رسیده است؛ حلقه نامزدی را در انگشت دارید و روی ابرها سیر می‌نمایید. از همین حالا دلهره برگزاری جشن عروسی به دلتان افتاده و می‌خواهید که هر چه زودتر شروع نمایید… درست در همین لحظه بهتر می باشد کمی صبر نمایید و این مطلب را بخوانید چون اشتباهات ساده‌ای هست که معمولا عروس ها و دامادهای جوان در فاصله نامزدی تا جشن ازدواجشان مرتکب می‌شوند و در آینده نمی‌دانند که پیامدهای این تصمیمان نادرست را چطور جمع و جور کنند.

۱- هر کسی را که می‌بینید به مراسم عروسی‌تان دعوت ننمایید

زمانی کسی را به مراسم عروسی‌تان دعوت کردید، دیگر نمی توانید این دعوت را پس بگیرید. در عین حال شما تازه نامزد کرده‌اید و هنوز نمی‌دانید که قرار می باشد کجا و چطور عروسی بگیرید. علاوه بر این نمی‌دانید که لیست مهمان‌های همسرتان چند نفر خواهد بود پس تا زمان یکه م گام ات عروسی و برآورد هزینه ها شروع نشده صبر نمایید و در آن زمان با خیال راحت درباره تعداد مهمانانتان تصمیم بگیرید.

۲- به نامزدتان نگویید که همه هزینه‌ها را خودتان پرداخت می‌نمایید

این یکی از بزرگترین اشتباهاتی می باشد که معمولا دامادهای جوگیر مرتکب شده و هر چه به مراسم نزدیک تر می‌شوند، بیشتر مجبور به دست و پنجه نرم کردن با تبعات آن خواهند بود. برای اینکه باعث بوجود آمدن دلخوری در خانواده همسرتان نشوید بهتر می باشد جلوی زبانتان را بگیرید و اجازه دهید که کارها همانطور که از قدیم رسم بوده جلو برود.

۳- به والدینتان نگویید که هرطور دوست دارند برنامه ریزی کنند

شور و شوق نامزدی ممکن می باشد چشمهای شمارا کور کند تا حدی که نفهمید والدینتان مشغول برنامه‌ریزی‌هایی هستند که ۱۸۰ درجه با آنچه شما و نامزدتان می‌خواهید فرق دارد. مثلا آنها ممکن می باشد نیمی از دوستانشان را به مراسمی دعوت کنند که شما می‌خواهید کاملا خودمانی و جوانانه باشد. عاقلانه تر این می باشد که از همان اول حد و حدود خودتان را مشخص نمایید و تعارف را کنار بگذارید البته در کمال احترام.

۴- خانواده همسرتان را جدی بگیرید

اگر مسولیت همه کارها را به خانواده خودتان واگذار نمایید، عروسی را در خانه مادربزرگتان بگیرید، از دخترخاله‌تان بخواهید ساقدوش باشد و خواهرتان را هم مسوول سابیدن قند نمایید، شک نداشته باشید که خانواده همسرتان را ناراحت و دلخور می‌نمایید. یادتان باشید که با احترام گذاشتن به طرف مقابل می توانید احترام او و تحسینش را جلب نمایید پس موقع برنامه‌ریزی های عروسی از خانواده شوهرتان هم کمک بگیرید و به سلیقه آنها نیز احترام بگذارید.

۵- عاشق اولین لباس عروسی که به چشمتان خورد، نشوید

بله، ما همه عروس‌هایی را می شناسیم که اولین لباسی را که امتحان کرده‌اند،خریده و ۱۰۰ درصد از این انتخاب خشنود بوده اند، اما باور نمایید مساله انتخاب لباس عروس موضوعی نیست که بخواهید با عجله درباره آن تصمیم بگیرید. قبل از خرید نهایی به چند مزون سر بزنید و با افراد با تجربه مشورت نمایید تا بعدا پشیمان نشوید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *