دانستنیها درباره سکس و عشق جنسی

دانستنیها درباره سکس و عشق جنسی ناکام کننده ترین بخش این نیاز، عشق یا عشق جنسی است چون تقریبا در کل جهان وقتی عشق جنسی رضایت بخش نیست

تقریبا تمام کتابها، نمایش نامه ها یا اپراهای بزرگ، داستان آدمهایی هستند که دنبال عشق جنسی هستند. عشق جنسی یک خوبی دارد، ولی بعدا به شکست می انجامد چون انتقاد، سرزنش، شکایت و حسادت رابطه مورد نظر را تحت الشعاع قرار میدهد. شروع کردن خیلی سخت نیست.

ولی ژن های عشق و تعلق خاطر توقع دارند عشق را در طول زندگی خود حفظ کنیم؛ توقعی که در دنیای کنترل بیرونی، برآورده کردن آن دشوار است. گاهی اوقات روابطی که در شروع خوب به نظر می رسند رو به تباهی می گذارند. این تباهی است که تجارب عشقی و درد و رنج عشق در ادبیات را این قدر جالب و گیرا میکند.

اگر عشق به قوت خود باقی می ماند که داستانی ساخته نمیشد. خیانت، قتل، خود کشی و بیماری روانی از جمله عواقب دردناک عشق رو به تباهی هستند. احساس حسادت، طرد شدگی، انتقام و ناامیدی هم جزء احساساتی هستند که غالبا بر رفتار عشاق سایه می افکنند. ما براحتی دوست پیدا میکنیم و دوستی های خود را حفظ میکنیم.

ناکام کننده ترین بخش این نیاز، عشق یا عشق جنسی است. چون تقریبا در کل جهان وقتی عشق جنسی رضایت بخش نیست آدمها به فکر خیانت می افتند.

در نظر اکثر آدمها، سکس رضایت بخش و عشق رضایت بخش دو چیز مجزا هستند. وقتی ازدواج میکنیم و به یکدیگر متعهد میشویم نمیدانیم ادامه دادن و هماهنگ نگه داشتن سکس و عشق چقدر دشوار است. ولی با تداوم زندگی مشترک و فشار و مشکلات همراه آن که باعث میشود رفته رفته درصدد کنترل یکدیگر برآییم، پیوند میان سکس و عشق کمتر میشود و تا مرز قطع پیوند پیش میرود. اگر نگوییم غیر ممکن است ولی باید بگوییم عشق ورزیدن به کسی که میخواهد شما را کنترل کند و تغییر بدهد یا عشق ورزیدن به کسی که میخواهید او را کنترل کنید یا او را تغییر بدهید دشوار است.

سکس معمولا در زندگی مشترک ادامه می یابد ولی رنگ کنترل کردن به خود میگیرد. یکی از طرفین یا هر دو ، کنترل بیررونی اعمال میکنند و دیگر عشقی در زندگی مشترک خود نمی یابند. بعد یکدیگر را بابت احساس تنهایی خود سرزنش میکنند.

اکثر آدمهایی که با هم رابطه جنسی دارند عاشق یکدیگر نیستند یا یکی از انها عاشق است نه هر دو نفرشان. در حالیکه قبلا خیلیها عاشق یکدیگر بودند و دوست داشتند عاشق یکدیگر باشند. بسیاری از ادمها برای رسیدن به سکس که میتواند لذت بدون عشق داشته باشد طوری رفتار میکنند که گویی عاشق هستند در حالیکه اینطور نیست.

هر چند خیلی از آنها زحمت این کار را هم به خود نمیدهند. آنها تحت تاثیر هورمونهای بقا که اهمیتی برای عشق قائل نیستند، با کسانی که دوست شان ندارند چه رسد به این که عاشق شان باشند، رابطه جنسی برقرار میکنند. چون سکس برای یکی از آنها یا هر دو نفرشان لذت بخش است به آن متوسل میشوند.

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *