انتخاب فرش مناسب برای اتاق کودک

این روزها قالیچه‌ها و فرش‌های مختلف و متنوعی در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت در بازار عرضه می‌شوند و حتی در اندازه نیز تنوع زیادی دارند. به ادامه مطلب توجه نمایید.

چگونه آشفتگی‌ها را کمی پنهان کنیم؟

اگر تصمیم گرفته‌اید که اقدام به خرید فرش و یا قالیچه مناسب برای اتاق خواب کودک‌تان کنید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از فرش‌های شلوغ که طرح‌های درهم و برهم دارند استفاده کنید.

این مدل از فرش‌ها و قالیچه‌ها آشغال‌ها و ریخت‌و پاش‌هایی که کودک خردسال‌تان روی زمین ریخته است را کمی پوشیده می‌سازد.

قالیچه و فرش

این روزها قالیچه‌ها و فرش‌های مختلف و متنوعی در طرح‌ها و رنگ‌های متفاوت در بازار عرضه می‌شوند و حتی در اندازه نیز تنوع زیادی دارند و شما با هر بودجه‌ای می‌توانید به راحتی قالیچه و یا فرش موردنظرتان را پیدا کنید.

فرش‌هایی که بزرگ هستند و کل کف اتاق را می‌پوشانند، برای کودک شما بسیار مناسب هستند، چرا که هم فضای گرمی را ایجاد می‌کنند و هم کودک به هنگام چهار دست و پا حرکت کردن آسیب نمی‌بیند، در ضمن بافت بیشتر در اتاق کمک زیادی به تکمیل دکوراسیون آن می‌کند.

فرش‌هایی که پشت‌شان چسب دارند، برای اتاق کودک بسیار مناسب هستند، چرا که سر نمی‌خورند و جابه‌جا نمی‌شوند.

فرش‌ها از مواد متفاوت و مختلفی درست می‌شوند. فرش‌های پشمی دوام بیشتری دارند و البته گران قیمت‌تر نیز هستند، ولی چون بافت طبیعی دارند در برابر خطراتی مثل آتش‌گرفتگی مقاومت بیشتری دارند.

فرش‌هایی که از فیبرهای مصنوعی و غیر طبیعی ساخته می‌شوند، تنوع رنگی بسیار بالایی دارند و در بافت‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند البته استحکام فرش‌های بافت طبیعی را ندارند.

برای اینکه فرش همواره تازه و مرتب و خوب به نظر برسد آن را به طور مرتب جاروکشی کنید و گاهی با بخارشو و کمی شامپو لکه‌گیری کنید.

شما می‌توانید در هر محدوده‌ای از اتاق یک قالیچه خاص پهن کنید مثلا جلوی تختخواب یک قالیچه، محل شیردادن یک قالیچه و جلوی کمد لباس‌ها یک قالیچه کوچک دیگر.

به این ترتیب اتاق را به فضاهای مختلف تقسیم کرده‌اید. تهیه این نوع قالیچه‌ها مقرون به صرفه است و البته به اتاق جان تازه‌ای می‌بخشد.

– همواره یک قالیچه قابل شستشو و جمع‌وجور در یک قسمت اتاق داشته باشید تا به هنگام نیاز از آن استفاده کنید.

پاک کردن لکه‌های روی فرش اتاق کودک

لکه‌هایی که با آب پاک می‌شوند (محلول در آب)

این نوع از لکه‌ها به راحتی با دستمال تمیز و کمی آب سرد برای مرطوب کردن آن، پاک می‌شوند.

در صورت نیاز می‌توانید یک‌سوم قاشق چایخوری پاک کننده و یا مواد شوینده بدون سفید کننده (وایتکس) را با حدود ۱ لیتر آب ترکیب نموده و آن را روی محل مورد نظر اسپری و پخش کنید و مرتب روی آن را با دستمال کاغذی سفید تمیز نمایید و بعد با کمی آب، آب‌کشی کنید و در نهایت دستمال کاغذی روی قسمت مورد نظر بگذارید تا آب‌گیری شود.

لکه‌گیری ادرار و یا استفراغ کودک

سرکه سفید و آب را به یک اندازه ترکیب کنید و روی محل مورد نظر بریزید و با دستمال سفید تمیز آن را پاک کنید.

سپس با محلول پاک کننده قسمت مورد نظر را تمیز کنید.

لکه‌هایی که چربی دارند (محلول در چربی)

لکه‌هایی مثل لکه‌های لوازم آرایشی، جوهر، رنگ، واکس کفش و… باید به صورت ویژه‌ای لکه‌گیری شوند، از دستکش استفاده کنید و بعد از پاک کننده‌ مخصوص چربی و روغن که غیر قابل اشتعال است، استفاده کنید.

سپس مراحل قبلی را تکرار نمایید، یعنی بخش مورد نظر را تمیز و بعد آبگیری کنید.

لکه خون، نوشابه و شکلات

از یک قاشق غذاخوری آمونیاک و یک فنجان آب استفاده کنید. این محلول را روی محل مورد نظر بریزید و آنجا را تمیز کنید.سپس با پاک‌کننده پاک کنید. از آمونیاک روی فرش پشمی استفاده نکنید.

به جای آن از پاک‌کننده‌های اسیدی لکه استفاده کنید، مثل آب لیموترش و سرکه سفید که با آب ترکیب شده‌اند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *